اب بندی نما با طناب با قیمت ارزان و مواد با کیفیت

اب بندی نما

نما به بخش خارجی هر ساختمان گفته می شود که می تواند با متریال های مختلفی از جمله سنگ طبیعی، سنگ مصنوعی، پی وی سی و یا سیمان و بتن طراحی شود. مقاومت نما می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی نماهای ساختمانی داشته باشد و مانع از تغییر رنگ و ظاهر نما شود.

به طوری که اگر از مصالح ساختمانی مناسب برای ساخت نما استفاده نشود، در عرض مدت زمان کوتاهی شاهد تغییر رنگ یا ظاهر نماها خواهیم بود.

آب بندی نما یکی از روش های افزایش مقاومت نمای ساختمان هاست که البته با اهداف مختلف دیگری نیز انجام می شود. آب بندی نما بدون داربست، یکی از روش های ساده و رایج برای آب بندی نمای ساختمان است.

در صورتی که یک ساختمان به طور کامل ساخته شده باشد و نیاز به اجرای آب بندی نمای ساختمان باشد، می توان از خدمات آب بندی نما بدون داربست کمک گرفت.

در ادامه این مطلب شما را با آب بندی نما با طناب، روش های آب بندی نما و مزایای این روش آشنا می کنیم.

مزایا و روش های آب بندی نما بدون داربست

آب بندی نما چیست؟
همانطور که از نام این خدمات مشخص است، آب بندی نما می تواند برای عایق سازی یک نما مورد استفاده قرار گیرد.

در واقع، ساختمان های مسکونی و تجاری برای اینکه زیباتر به نظر برسند، دارای نمای خاصی هستند. اگرچه می توان با انتخاب نمای مناسب، تا حد زیادی مقاومت ساختمان را افزایش داد.

اما خود نما نیز می تواند عاملی برای ورود هوای گرم و سرد و حیوانات موذی باشد. در این صورت می توان با دریافت خدمات آب بندی نمای ساختمان، تا حد زیادی این مشکلات را برطرف کرد.
آب بندی نمای ساختمان به دو صورت با داربست و بدون داربست انجام می شود.

همچنین، روش های مختلفی برای آب بندی نمای ساختمان قابل استفاده اند که افراد می توانند بر اساس بودجه و نیاز خودشان، از هر یک از این روش ها برای آب بندی ساختمان ها استفاده کنند.

 

آب بندی نما بدون داربست چیست و چرا انجام می شود؟

آب بندی نما بدون داربست یکی از روش های رایج برای آب بندی ساختمان هاست. در این روش هیچ داربستی برای انجام آب بندی وجود ندارد و فرد متخصص با کمک دو طناب و وسایل صخره نوردی، کار آب بندی را انجام می دهد.

دلیل استفاده از روش آب بندی نما با طناب این است که در همه موقعیت ها، امکان اجرای داربست برای ساختمان ها وجود ندارد.

از طرفی متاسفانه برخی از کارگران بدون توجه به روش های افزایش ایمنی روی داربست ها، مراحل کار خودشان را روی داربست ها انجام می دهند و این موضوع می تواند خطرات جانی بسیار زیادی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

اما افرادی که مراحل آب بندی نما بدون داربست را انجام می دهند، کاملا آموزش دیده و متخصص هستند.

این افراد می دانند که باید برای انجام این مراحل، از چه ابزارهایی استفاده کنند. استفاده از طناب محکم و وسایل مختلف دیگر، به افراد این امکان را می دهد تا با امنیت کامل مراحل آب بندی نما را انجام دهند.

از طرفی از دیگر مزایای آب بندی نما بدون داربست می توان به دسترسی راحت تر به همه جای ساختمان اشاره کرد. دیگر نیازی نیست که داربست ها برای دسترسی به هر بخش جابجا شوند.

این موضوع می تواند سرعت کار را تا چندین برابر افزایش دهد و مانع از اتلاف زمان برای آب بندی ساختمان ها گردد.

 

روش های مختلف برای آب بندی نمای ساختمان

در حال حاضر دو روش برای آب بندی نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام خصوصیات و کاربردهای خاص خودشان را دارند.

روش اول استفاده از چسب های مخصوص است که می توانند باعث عایق بندی و آب بندی نمای ساختمان ها شوند. این روش یک روش ایمن است و می تواند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشد.

روش دوم استفاده از فناوری نانو برای آب بندی نمای ساختمان هاست. این روش ها هم مزایای خاص خودش را دارد.

 

⦁ استفاده از چسب های مخصوص
یکی از روش های رایج برای آب بندی نما بدون داربست، استفاده از چسب های مخصوص است. چسب های مخصوص مانند چسب های سیلیکونی می توانند برای آب بندی نماهای ساختمانی مورد استفاده قرار گیرند.

این چسب ها نه تنها تاثیر زیادی روی عایق سازی نماها دارند، بلکه می توانند از نفوذ حشرات و حیوانات موذی از درزهای نمای ساختمان ها نیز جلوگیری کنند.

البته چسب های مختلف دیگری نیز وجود دارند که می توانند برای عایق بندی و آب بندی نماهای ساختمانی مورد استفاده قرار گیرند.

⦁ استفاده از فناوری نانو
از دیگر روش های رایج برای آب بندی نماهای ساختمانی، می توان به استفاده از فناوری نانو اشاره کرد.

در این روش دیگر نیازی به زدن چسب های مختلف برای آب بندی نما بدون داربست نیست. می توان از مایع نانو برای ایجاد آب بندی روی نماهای ساختمان استفاده کرد.

استفاده از این روش نیز بسیار ساده است.

فقط نیاز است که قبل از انجام این روش، کلیه نمای ساختمان شسته و تمیز شود.

سپس با کمک مایع نانوی مخصوص، می توان مراحل آب بندی نمای ساختمان ها را انجام داد.

 

مزایای آب بندی و درزگیری نمای ساختمان های مسکونی

اگرچه آب بندی نما بدون داربست توسط افراد مجرب و متخصصی انجام می شود. اما هنوز هم بسیاری از صاحبان ساختمان های مسکونی و تجاری، الزامی را برای این کار نمی بینند.

واقعیت این است که آب بندی و درزگیری نماهای ساختمان می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

⦁ کاهش مصرف انرژی
یکی از مهم ترین مزایای آب بندی نمای ساختمان و درزگیری آن، کاهش مصرف انرژی است. با آب بندی ساختمان ها، نیاز به مصرف انرژی جهت گرم یا خنک نگه داشتن ساختمان در روزهای سرد و گرم سال کاهش پیدا می کند.

⦁ کنترل ورود گرما و سرما به داخل ساختمان
میزان نفوذپذیری نمای ساختمان برای ورود گرما و سرما به داخل ساختمان کاهش پیدا می کند. به همین خاطر، می توان از آب بندی و درزگیری نمای ساختمان برای متعادل کردن دمای درون ساختمان استفاده کرد.

⦁ افزایش مقاومت نما در برابر شرایط جوی
مقاومت نمای ساختمان با آب بندی نما بسیار افزایش پیدا می کند. نما می تواند در برابر نفوذ آب باران و برق مقاوم شود.

این موضوع مقاومت و طول عمر نمای ساختمان ها را افزایش می دهد.

⦁ عدم نفوذ پذیری نما برای ورود حیوانات موذی
با آب بندی نما بدون داربست و با طناب، می توان نفوذپذیری ساختمان را برای ورود حیوانات موذی کاهش داد.

بنابراین، امنیت ساختمان ها نیز برای ورود این حیوانات افزایش پیدا خواهد کرد.

آب بندی انواع نما در تهران و کرج

با توجه به تعدد ساختمان ها در تهران و کرج، می توان آب بندی نماهای ساختمان ها را در دو منطقه با قوت بیشتری انجام داد.

به طور کلی، آب بندی نما با طناب در کرج اهمیت بیشتری دارد. چون در این شهر معمولا بارندگی بیشتری وجود دارد و توصیه می شود که برای افزایش مقاومت ساختمان و سازه، آب بندی نما در کرج انجام شود.
آب بندی انواع نما در تهران و کرج بر اساس نیاز هر ساختمان قابل انجام است.

آب بندی نما در کرج توسط مجموعه های مختلفی و به صورت بدون داربست انجام می گیرد تا بتوان با سرعت بیشتری، مراحل آب بندی نما در کرج را انجام داد.

بدیهی است که برای انجام آب بندی بدون داربست در کرج و تهران، می بایست از افراد متخصص کمک گرفته شود. چون انجام مراحل آب بندی با طناب، کار ساده ای نیست و افراد باید برای این کار آموزش دیده باشند.

از این رو اگر قصد دریافت خدمات برای آب بندی نما در تهران یا کرج را دارید، توصیه می کنیم که حتما از مجموعه های معتبر برای آب بندی نمای ساختمان ها کمک بگیرید.

حتما از روش انجام آب بندی برای نماهای ساختمانی توسط آن مجموعه سوال بپرسید. چون همانطور که گفتیم آب بندی نما بدون داربست می تواند با چسب های مخصوص و یا مواد نانو انجام شود که هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند.

قیمت آب بندی نما با طناب

یکی از سوالات رایجی که برای صاحبان و مهندسین ساختمان ها به وجود می آید، این است که قیمت آب بندی نما با طناب چقدر است؟

قیمت آب بندی نما بدون داربست بر اساس عوامل بسیار متنوعی از جمله نوع نما، شرایط کار، ارتفاع ساختمان و متراژ ساختمان تعیین می شود.
بدیهی است که هر چقدر آب بندی نما با طناب به صورت اصولی تر انجام شود و از چسب ها یا مواد نانوی بهتری استفاده شود، قیمت آب بندی نما با طناب افزایش پیدا می کند.

همچنین، هر چقدر متراژ کار برای آب بندی نما افزایش پیدا کند، مدت زمان کار نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این موضوع می تواند دلیلی برای افزایش قیمت کار و آب بندی نماها با طناب باشد.

سخن پایانی
با توجه به اهمیت آب بندی نما بدون داربست، در این مقاله سعی کردیم شما را با این روش برای عایق سازی نماهای ساختمانی آشنا کنیم. اگر قصد مقاوم سازی نمای ساختمان خودتان را دارید، می توانید از آب بندی نما با طناب استفاده کنید که کاملا سرعتی و دقیق انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09334347698