شرکت پیچ و رولپلاک نما در کرج و قیمت 1401

پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج توسط شرکت انجام میشود.

شما دوست عزیز با شرکت ثبتی و قانونی طرف هستید و نیروهای متخصص ما کار پیچ رولپلاک نما در البرز را به صورت بسیار تمیز و اصولی انجام خواهند داد.

پیچ کردن نما در کرج جهت جلوگیری از افتادن سنگ انجام میشود.

شرکت کرج راپل برای رفع نگرانی شما سنگ ها را پیچ رولپلاک میکند و برای اینکه کار به صورت اصولی انجام شود باید به ما اعتماد کنید.

شرکت ما کد ثبتی دارد و قرارداد قانونی و شرکتی که جای هیچ نگرانی نیست.

پس در ادامه همراه باشید و توضیحات را دنبال کنید.

 

پیچ و رولپلاک نما در تهران
پیچ و رولپلاک نما در سراسیاب

پیچ و رولپلاک نما با طناب 

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب انجام میشود چون دیگر نیازی به بستن داربست های بزرگ و اتلاف وقت الکی نیست. 

از نظر هزینه های اضافی هم به نفع شماست چون دیگر هیچ مبلغ اضافه ای پرداخت نخواهید کرد. شسته رفته بگویم که طناب بسیار بسیار بهتر و راحت تر از داربست است. 

 

مجری پیچ ور ولپلاک نما در کرج

مجری پیچ و رولپلاک نما دارای کد ثبتو قرارداد قانونی میباشد که در هنگام شروع کار با کارفرما یا مالک ساختمان بسته میشود.

مجری پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در البرز باید کامل باید و تمام مسعولیت کار خود را بپذیرد.

بیمه پرسنل و کارکنان شرکت

تمام پرسنل شرکت ارتفاع کاران دارای بیمه حوادث میباشند که اگر در هنگام عملیات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان  در کرج اتفاقی پیش امد هیچ خسارتی برعهده کارفرما نباشد.

به این نکته خیلی دقت کنید و حتما قبل از قرارداد بیمه را درون برگه قرارداد ذکر کنید.

پیچ و رولپلاک کردن نمای سنگی
پیچ و رولپلاک نمای سنگی در ملارد

گروه پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان استان البرز

عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما در ساختمان ها امری ضروری می باشد به طوری که اگر کوچکترین اشتباهی در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان انجام شود فاجعه ای جبران ناپذیر صورت خواهد گرفت که جبران آن بسیار سخت و درمواردی امکان پذیر نخواهد بود.

بسیاری از افراد بر این باورند که این عملیات توسط کارگران عادی به سرعت انجام می گردد. اما بنابر تجربیاتی که شرکت های مختلف و معتبر نمای ساختمانی دارند، انجام این عملیات فقط توسط افراد متخصص و آموزش دیده انجام خواهد شد.

شرکت های معتبر خدمات نما ساختمانی بر اساس تجربه می دانند که اگر کار پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما صحیح انجام نشود علاوه برآسیب به نما به بقیه سنگ ها هم ضرر می رساند و در نتیجه تداوم این عمل باعث ریزش سنگ از نما و پرتاب آن به پایین ارتفاع خواهد شد.

در قدیم شکل به کارگیری از رولپلاک به گونه ای دیگر بود، طوری که به جای استفاده از رولپلاک از تکه چوب کوچکی استفاده می کردند.

تا این که در سال 1911این مشکل با اختراع رولپلاک بر طرف شد در ادامه مطالب در خصوص توضیحات بیشتر درباره موضوع پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمانی با ما همراه شوید. 

تماس با شرکت پیچ و رولپلاک نما

 

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان
پیچ و رولپلاک نمای سنگی در تهران

 

تماس با شرکت پیچ و رولپلاک نما

فیلم پیچ و رولپلاک سنگ نما را تماشا کنید:

 

پیچ و رولپلاک چیست؟

پیچ در اصل نوعی اتصال دهنده استوانه مارپیچ است که توسط ابزار آچار و پیچ گوشتی برای استفاده آسان تر پیچ و محکم می شود.
رولپلاک: از پلاستیک، فیبر، فلز ساخته می شود که دارای رنگ و مدل های مختلفی می باشد. این وسیله برای متصل کردن پیچ به سطوح حساس و شکننده مورد استفاده قرار می گیرد.

 

پیچ مناسب نما
پیچ سنگ نمای ساختمان

پبچ و رولپلاک چگونه نصب می شود؟

اما انجام عملیات پیچ و رولپلاک در کرج امری تخصصی و ضروری می باشد که لازمه ی اجرای صحیح آن داشتن تخصص و تبحر لازم توسط کارگران ماهر و آموزش دیده کار در ارتفاع خواهد بود. طریقه نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، با سوراخ کردن سطح مورد نظر توسط دریل صورت خواهد گرفت.
اما نیروی متخصص کار در ارتفاع با قرار دادن رولپلاک در درون سوراخ به طور ماهرانه و تخصصی کار را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهند.
بخش بعدی قرار دادن پیچ مناسب رولپلاک در درون آن خواهد بود. از ابزار چکش به شکل ماهرانه ضربه ای به پیچ و رولپلاک برای فیکس شدن آن ها می زنند.

پیچ و رولپلاک پاسیو
پیچ کردن سنگ نورگیر در مارلیک

کار در ارتفاع

هر کار یا فعالیتی که موقعیت انجام آن ،در ارتفاع بیش از 1/2متر نسبت به سطح مبنا صورت گیرد.کار در ارتفاع خواهد بود.

 

سقوط سنگ نما را جدی بگیرید

شعار بیشتر شرکت های معتبر خدمات نمای ساختمانی این است که صاحبان ساختمانی سقوط سنگ از نما را جدی بگیرند و پیش از وقوع فاجعه جبران ناپذیر از این شرکت ها کمک بگیرند. شرکت های معتبر خدمات نما با داشتن صدها رزومه موفق کاری ،صاحبان ساختمانی را در ایمنی بخشیدن به سنگهای نما یاری می کنند.
سقوط سنگ از نما در اثر عوامل مختلف اتفاق خواهد افتاد و می تواند خسارت مالی و جانی به همراه آورد.

 

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان
پیچ و رولپلاک نمای سرامیک در فردیس

دلایل ریزش سنگ از نمای ساختمانی در استان البرز

1_بروز حوادث طبیعی: در ساختمان های مرتفع و یا کنار خیابان، اگر طوفان یا وزش باد شدید صورت گیرد در نتیجه احتمال سست شدن سنگ از نما به وجود خواهد آمد و سنگ از محل جایگاه خود در نما شل شده و به پایین ارتفاع پرتاب خواهد شد که با این پرتاب فاجعه ای جبران ناپذیر به وقوع می پیوندد.

در این بین زلزله و تکان های شدید حاصل از آن باعث تخریب صددرصدی ساختمان و ریزش سنگ از نما خواهد شد. در بسیاری از موارد ریزش سنگ از نما به پایین ارتفاعات سبب خسارت مالی بر ماشین های پارک شده کنار ساختمان و خسارت جانی برای افراد در حال تردد درپایین ساختمان خواهد شد.

2_هوازدگی و باران اسیدی: یکی دیگر از عوامل تخریب سنگ از نما ،هوازدگی و باران های اسیدی می باشد. آلودگی های ناشی از باران های اسیدی بر روی سنگ ها تاثیر مستقیم خواهد گذاشت و باعث کثیفی و جرم گرفتن آن ها می شود. هوازدگی در اثر مرور زمان باعث تخریب سنگ و ریزش آن از نما به پایین ارتفاعات می گردد.

3_مناسب نبودن دمای هوا در زمان نصب سنگ: گاهی افزایش یا کاهش دما در زمان نصب سنگ در نما باعث نوعی انبساط و انقباظ شدید می گردد و درنتیجه شل شدن، ریزش و پرتاب سنگ از نما را به همراه خواهد داشت. دراصل کوچکترین تغییر در سنگ ،موجبات ریزش سنگ از نما را فراهم خواهد آورد.

4_بندکشی نامناسب: یکی دیگر از موارد مهم در ریزش سنگ از نما بندکشی نامناسب می باشد .شرکت های معتبر خدمات نما، از کارگران ماهر برای انجام عملیات بندکشی در سنگ استفاده می کنند تا جلوی فاجعه ریزش سنگ از نما گرفته شود.

5_نشست زمین :گاهی در اثر تخلیه شدن آب های زیرزمینی، نشست هایی رخ خواهد داد که نتیجه آن ایجاد ترک های عمیق بر روی سطح نما ساختمانی خواهد بود. البته ساخت و ساز نامناسب هم می تواند موجب نشست زمین گردد.

6_طراحی نامناسب نمای ساختمانی: اگر طراحی خوبی در بخش سنگ های به کار برده شده در بخش نما صورت نگیرد و عملیات اسکوپ سنگ به شکل صحیح صورت نگیرد در نتیجه زمینه شل شدن سنگ از نما و سقوط آن به پایین ارتفاع صورت خواهد گرفت.

پیچ رولپلاک با طناب کرج
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در خرمدشت

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست در کرج

امروزه استفاده از طناب محکم به جای استفاده از داربست روشی مقرون به صرفه با هزینه کم و سرعت قابل توجه ای خواهد بود. که به کار بردن آن توسط شرکت های معتبر خدمات نما در سراسر کشور به جای داربست توصیه می شود.
با استفاده از طناب عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج با دقت و سرعت بیشتری در ارتفاع ساختمانی انجام خواهد گرفت .
اما به دلیل سنگین شدن مواد مورد استفاده در سنگ نمای ساختمانی و محکم ساختن سنگ در نما برای پیشگیری از سقوط به پایین ارتفاعات ساختمانی باید آن ها را پیچ و رولپلاک نمود.
اما شرکت های معتبر خدمات نما از جوانان با شهامت و تایید شده از نظر صلاحیت روحی، روانی برای کار در ارتفاعات ساختمانی با استفاده از طناب و بدون داربست استفاده می کنند. امروزه تعداد این شرکت ها در جهان رو به افزایش می باشد.
بسیاری از جوانان استفاده از طناب محکم و بالا رفتن از ارتفاعات را کاری هیجان انگیز و به عنوان شغلی پردرآمد تصور می کنند و البته اگر جوانی کاربلد و مورد تایید شرکت باشد، استفاده از طناب و بدون داربست می تواند نوعی حرفه تخصصی برای او قلمداد شود.

پیچ کردن سنگ نمای ساختمان کرج
پیچ سنگ نما در حصارک

نحوه اجرای پیچ و رولپلاک نما با طناب

برای اجرای صحیح پیچ و رولپلاک سنگ در نما  در کرج شرکت های معتبر خدمات نما از نیروهای متخصص و آموزش دیده در همین خصوص استفاده می کنند تا کار با سرعت و دقت بیشتری انجام شود به این ترتیب که:
ابتدا لوازم و تجهیزات استاندارد از سمت شرکت در اختیار نیروی ماهر قرار داده می شود و سپس این نیرو به محل ساختمانی گزارش شده اعزام می شود.
2_این افراد متخصص و با تجربه به کمک طناب و بدون داربست از ارتفاعات بالا رفته و ابتدا کلیه سنگ های نمای ساختمانی را پیچ کرده تا از افتادن بقیه سنگ ها جلوگیری شود.
3_پس از این مرحله جای خالی سنگ های ریزش کرده باید اندازه گیری شود و تمیز شوند.
4_سپس سنگ سوراخ و بعد چسب میزنید و در جای خود قرار داده و پیچ می نماییم تا محکم شود.سپس مرحله نصب سنگ نما با بندکشی به اتمام خواهد رسید.

پیچ و رولپلاک سنگ نما سرامیک در کرج
نمای قهوه ای سنگ سرامیک میباشد – سرحد اباد

مهمترین عوامل در شل شدن و ریزش سنگ از نمای ساختمانی چیست؟

در ابتدا نفوذ آب و رطوبت به درون سنگ که در فصل سرما باعث می شود سنگ به طور کامل یخ زده از جای خود شل و درنتیجه به پایین ارتفاعات پرتاب شود.
همچنین بی توجه ای سنگ کار برای محکم کردن سنگ در نما که ممکن است نسبت سیمان، ماسه را به درستی رعایت نکند و از همه مهمتر پر نکردن کامل پشت سنگ های نما خواهد بود. البته گاهی استفاده از کارگران افغانی برای این که آن ها دستمزد کمتری نسبت به کارگران ایرانی می گیرند می تواند باعث کم کاری، بی توجه ای و خسارت به سنگ در نمای ساختمان گردد.

پیچ و رولپلاک سنگ نما کرج
پیچ سنگ نمای ساختمان در البرز – مهرشهر

بهترین مجری پیچ و رولپلاک در کرج

پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج حرفه ای تخصصی است و از عهده هر کارگری بر نخواهد آمد. تنها شرکت های معتبر خدمات نما مجری و ارائه دهنده عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما خواهند بود. بهتر است صاحبان ساختمانی پیش از به وقوع پیوستن اتفاقات ناگوار مانند مرگ اشخاص پایین ارتفاع، فکر چاره برای محکم ساختن سنگ نما ساختمانی شوند و با شرکت معتبر خدمات نما در ارتباط باشند تا جلوی وقوع حوادث دلخراش گرفته شود.
روزانه هزاران اتفاق ناگوار ناشی از ریزش سنگ از نما درپایین ارتفاعات به شکل مرگ عابر پیاده و شکسته شدن شیشه منازل و ماشین های در حال تردد به گوش ما میرسد. شاید با شنیدن این اخبار ناراحت و متاسف شوید اما چاره آن تنها تماس با شرکت های معتبر خدمات نما برای ارائه راه کار مناسب، پیچ کردن نما باشد پس تا دیر نشده عجله کنید.
نکته: پیچ و رولپلاک سنگ نما با توجه به نوع، جنس سنگ، ابعاد سنگ، نوع کارگزاری سنگ، چگونگی فرآوری سنگ متفاوت خواهد بود.
تنها کارشناسان حرفه ای در این زمینه برای پیچ کردن سنگ در نما به شما کمک خواهند کرد.
پیچ و رولپلاک سنگ نما در مراحل اولیه نصب نمای ساختمانی نوساز و یا ترمیم سنگ نمای شکسته و یا افتاده برای بهتر و زیباتر شدن نما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج
پیچ کردن نمای رومی در هشتگرد

اهمیت شکل ظاهری نما در ساختمان چیست؟

صورت و منظره خارجی هر ساختمانی نمای آن می باشد. نما یکی از بخش هایی است که مورد توجه معماران قرار دارد. نمای هر ساختمانی نشان دهنده هویت منحصر به فرد آن می باشد. که باعث شده آن را از سایرین جدا کند.
به عنوان مثال: نمای بیرونی منازل در یزد اغلب به شکل گنبدی مانند است و یا نمای بیرونی ساختمان ها در شمال کشور دارای شکل و رنگ خاصی است که ویژگی آداب و رسوم، سبک زندگی و مردم آن شهر را از سایرین متمایز می نماید.
نمای ساختمان باید به شکل صحیح و دقیق ساخته شود به طوری که ارتباط بین فضای داخلی ساختمان و بیرونی به طور کامل حفظ گردد.
نکته: طریقه ساخت نمای ساختمانی در هر شهری با توجه به شرایط محیطی آب و هوا، باد، طوفان ،زلزله، میزان آلاینده های هوا در مناطق مختلف، متفاوت می باشد. درهر صورت نمای ساختمان ها باید به شکل مقاوم طوری ساخته شوندکه در برابر هر گونه شرایطی استحکام لازم را داشته باشند تا از خطر ریزش مصالح و سنگ در نما حفظ شوند.

پیچ رولپلاک نما در کرج
سنگ رومی تراورتن برای پیچ کردن سنگ در کرج – اندیشه

مشخصات پیچ مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک سنگ در نما

تنوع پیچ های تولیدی در بازار زیاد است اما پیچ هایی که برای نما مورد استفاده قرار می گیرند دارای مشخصات زیر می باشند.
همه کارگران متخصص در بخش پیچ رولپلاک سنگ درنمای ساختمان می دانند که برای سفت و محکم کردن سنگ ها در بخش نمای بیرونی باید از پیچ هایی با روکش گالوانیزه گرم استفاده نمایند.
2_باید سخت کاری شده باشند و در برابر چکش خواری استقامت لازم را داشته باشند.
3_پیچ های مخصوص عملیات پیچ و رولپلاک نما باید چهارسو باشد تا در زمان بستن از سر پیچ بندفرار نکند و به خوبی سفت گردد.
4_بیرون سنگ به شکل برجسته نماند.
5_پیچ مورد استفاده برای عملیات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج باید دارای مقاومت کافی و کشش لازم برای تحمل کردن سنگ در نما را داشته باشد.

 

پیچ گالوانیزه جهت پیچ رولپلاک سنگ
پیچ گالوانیزه جهت پیچ رولپلاک سنگ

هنگام پیچ و رولپلاک سنگ نما کثیف میشود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. به این صورت که به علت عملیات سوراخ کاری و خارج شدن گرد و غبار از پشت سنگ ،به طور حتم نما خاکی خواهد شد.

البته کنار پنجره ها، ابزارهای مورد استفاده همگی کثیف و آلوده خواهد شد.

اگر کثیفی روی نما بنشیند شرکت کرج راپل به صورت رایگان نما را با واترجت شستشو میکند.

پس نگران کثیف شدن نما هنگام پیچ رولپلاک نباشید.

آیا پیچ ها بعد از پیچ و رولپلاک سنگ نما دیده می شوند؟
در سنگهای تراورتن ،مرمریت چون امکان خزینه کردن وجود دارد ،با اجرای بتونه ،پیچ به شکل برجسته دیده نمی شود.
برای سنگ گرانیت، پیچ هم سطح سنگ بسته می شود و بتونه ای که روی پیچ ها اجرا می گردد همرنگ سنگ درست می شود.که باید مقاوم و آب گریز باشد. تا طی بارندگی از بین نرود.
نکته: تنها افراد متخصص در زمینه پیچ و رولپلاک سنگ در نما می دانند که سوراخ کاری بیش از اندازه سنگ در نما، علاوه بر ضعیف کردن سنگ، ممکن است باعث ریزش آن از سطح نما گردد.
دریل کاری بیش از اندازه و پیچ کاری مکرر در سنگ ها ی نما باعث شکسته شدن و پرتاب آن ها از سطح نما می شود.
توجه داشته باشید تعداد سوراخ کاری و پیچ کردن سنگ ها باید استاندارد و فاصله حتما رعایت شود.

 

پیچ کردن نمای ساختمان در کرج
پیچ کردن نمای ساختمان – عظیمیه

شرایط لازم برای مجری پیچ و رولپلاک در سنگ نما در البرز

افراد متخصص در زمینه پیچ و رولپلاک سنگ در نما باید به کار تعهد لازم داشته باشند
2_این افراد باید کار را در مدت معین به درستی انجام دهند و سر وقت به کارفرما تحویل دهند.
3_کار نباید به فرد بیگانه واگذار شود و حتما باید به کارگران متخصصی که از طرف شرکت مورد تایید بودند واگذار شود.
4_نیروی متخصص کار در ارتفاع باید از وسایل و ابزار استاندارد استفاده کنند. مثلا: پیچ، رولپلاک، دریل ،مته باید بر طبق استاندارد تهیه شوند.
5_ابزار سفت و محکم کردن پیچ در سنگ باید از جنس مرغوب و با کیفیت باشند.
6_هزینه ی اجرای عملیات پیچ و رولپلاک در سنگ نما نباید خارج از عرف باشد.
7_مجری پیچ و رولپلاک، این عملیات را باید بدون اشتباه و عیب و نقص تحویل دهد.

لوازم کار در ارتفاع برای پیچ کردن نما
لوازم کار در ارتفاع برای پیچ کردن نما – کرج

 

 

انواع مته مورد مصرف در پیچ رولپلاک سنگ

مته اصل، مته چینی، 2الماسه، 4الماسه که در بخش پیچ و رولپلاک سنگ در نما توسط نیروی متخصص کار در ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرد.
اقدامات لازم قبل از محکم سازی سنگ نما
افراد کارشناس عملیات پیچ و رولپلاک پیش از محکم کردن سنگ در نما، ابتدا نوع و رنگ سنگ نما را تشخیص داده، سپس رگه های موجود در سنگ، کیفیت سنگ نما و قطر و ابعاد سنگ را مورد بررسی قرار می دهند.

پس از آن، اقدامات لازم برای محکم سازی سنگ نما صورت خواهد گرفت.
نکته: در ایران بیشتر نماها از جنس سنگ می باشد. گاهی بنابر دلایلی امکان استفاده از پیچ و رولپلاک وجود ندارد.

بنابراین از چسب های اپوکسی و پلی یورتان برای تثبیت سنگ های حجمی و سنگین به فلز استفاده خواهد شد.
از این 2 چسب در شرایط مختلف آب و هوایی (سرد و گرم )استفاده می شود. و برای چسباندن انواع سنگ، بتن، آهن در همه فصول سال استفاده می شود.

مته پیچ و رولپلاک سنگ نما
مته پیچ و رولپلاک سنگ نما

ازچه رولپلاکی می توان استفاده نمود؟

رولپلاک باید از جنسی ساخته شود که براثر رطوبت سریع پوسیده نشود. درضمن رولپلاک باید هم اندازه سوراخ درون سنگ باشد. تا زمانی که پیچ سفت می گردد رولپلاک از جای خود تکان نخورد.

داربست بهتر است یا طناب محکم؟
بر طبق آمار و بررسی های انجام شده استفاده از طناب بسیار بهتر و موثرتر خواهد بود.

زیرا 90 درصد مردم برای انجام عملیات نما ساختمانی خود استفاده از طناب را انتخاب می نمایند زیرا سرعت عملکرد کاری در ارتفاع افزایش می یابد. کیفیت و دقت و امنیت بیشتر خواهد بود.

برای افرادی که به دنبال پایین بودن هزینه ها هستند استفاده از طناب تاکید می گردد.
اگر عملیات پیچ و رولپلاک سنگ در نما توسط شرکت معتبر خدمات نما صورت گیرد. دیگر سنگ از نما به هیچ عنوان ریزش نخواهد کرد.

 

رولپلاک برای پیچ نما
رولپلاک برای پیچ نما

 

فواید پیچ و رولپلاک سنگ نما 

اگر عملیات پیچ و رولپلاک در سنگ نمای ساختمان توسط نیروی متخصص و باتجربه کار در ارتفاع انجام شود باعث خواهد شد عمر نمای ساختمان تاچندین برابر افزایش یاید.
انجام عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما از سقوط سنگ و مصالح به پایین ارتفاع جلوگیری خواهد کرد که همین امر سبب می شود جلوی خسارت مالی و جانی گرفته شود.
انجام عملیات پیچ و رولپلاک در سنگ نما باعث تثبیت سنگ در نما خواهد شد.
پیچ و رولپلاک سنگ در نما باعث ایمنی بخشیدن به سنگ های لق شده در نما می گردد.

پیچ رول پاتک سنگ در کرج
پیچ رول پلاک سنگ در کرج

درچه فصلی از سال می توان اقدام به پیچ و رولپلاک نماکرد؟

بر طبق بررسی های انجام شده عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما در تمام فصول سال قابل اجرا هستند.

البته این عملیات در فصل بارندگی و برف یا درصورت طوفانی بودن قابلیت اجرا نخواهند داشت.
نکته: عملیات پیچ و رولپلاک در سنگ نما در فصل سرد زمستان به علت بارندگی و یخ زدگی و سر بودن و کاهش زاویه دید متخصصان کار در ارتفاع قابل اجرا نخواهد بود.
درزمان طوفان به علت ریزش سنگ از نما و پرتاب آن به پایین ارتفاع خسارت مالی و جانی برای متخصصان کار در ارتفاع با طناب پیش خواهد آمد.

بنابراین زمان صحیح انجام عملیات پیچ و رولپلاک سنگ در نما، باتوجه به شرایط آب و هوایی باید مورد سنجش قرار گیرد.

کار با طناب در ارتفاع

استفاده از طناب در عملیات کار در ارتفاع باعث انعطاف پذیری افراد متخصص در حرکت خواهد شد. ابزاری مانند نشیمنگاه وجود دارد.

که این افراد در آن نشسته، پاها و ران افراد را ایمن می نماید و آن ها را در حالت نشیمن به حالت ایستاده نگه خواهد داشت.
کار در ارتفاع با طناب، به زمان و هزینه کمتری نسبت به سایر روش ها نیاز دارد. افرادی که با طناب کار می کنند، در این روش به سطح ساختمانی به طور کامل تسلط دارند.

در نتیجه کار در ارتفاع بسیار آسان انجام می گردد.
افرادی که از سمت شرکت برای حرفه کار در ارتفاع انتخاب شدند باید حتما بیمه شوند.

زیرا اگر ایمنی را رعایت نکنند، آسیب جدی خواهند دید.خدمات کار در ارتفاع بدون استفاده از داربست انجام می شود که با امنیت کامل و حدامکان بدون حوادث احتمالی خواهد بود.
کار در ارتفاع مهارتی است که با استفاده از روش های صخره نوردی و غارنوردی به ظهور رسیده است .

از طناب برای نقاطی از ساختمان های مرتفع که قابلیت دسترسی ندارند استفاده می شود.

وجود ساختمان ها با ارتفاع زیاد، ارتفاع کاران را دچار مشکل خواهد کرد و تنها راه بالا رفتن از آن طناب محکم و بدون داربست خواهد بود.

 

 

چه افرادی در سانحه سقوط سنگ از نما مقصر خواهند بود؟

اگر سنگ از نما به پایین ارتفاع پرتاب شود یکی از افراد سازنده، ناظر ساختمان، مدیر ساختمان ،مالکین مقصر شناخته خواهند شد.
اگر ساختمانی نوساز باشد فرد سازنده مقصر و مسئول جبران خسارت ناشی از ریزش سنگ از نما خواهد بود.
اگر ساختمان قدیمی باشد و بیش از 10 سال از عمرش گذشته باشد مسئول جبران هر گونه خسارت مالی و جانی با پرتاب سنگ از نما به عهده مالک یا مدیر ساختمان خواهد بود.
اجرای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ در نما باید به شکل صحیح باشد زیرا کوچکترین اشتباهی در انجام آن منجر به خسارت غیرقابل جبران خواهد شد.

پوشش شکاف ها
در زمان سوراخ کاری سنگ ها توسط ابزار خاص، شکاف های ریز یا عمیق در سنگ ایجاد می شود که اگر پر نشود باعث شکسته شدن و خرد شدن سنگ خواهد شد.
این شکاف یا درز باید توسط چسب پودر سنگ و سیمان سفید پر و پوشانده شود.
اما استفاده از سیمان سفید برای جلوگیری از زشت دیده شدن نما خواهد بود و به این شکل که ترکیب بندی نما به هم نخورد.
انتخاب پیچ و رولپلاک در سنگ نما، باعث تثبیت و سفت شدن جایگاه سنگ در نما خواهد شد.به طوری که وضعیت و نتیجه عالی را در بر خواهد داشت.

 

انواع رولپلاک هایی که برای مقاوم سازی مورد استفاده قرار می گیرد؟

رولپلاک توکار
متخصصان در کار پیچ و رولپلاک از رولپلاک توگار در جهت پیچ کردن سنگ نمای ساختمانی بیشترین استفاده را می کنند.
از قرار گرفتن رولپلاک توکار در ملات پشت سنگ و باز شدن آن، به خوبی می توان سنگ را به ملات پشت آن اسکوپ نمود.
سایز رولپلاک ها مختلف است و انتخاب سایز آن بستگی به اندازه پیچ مورد استفاده خواهد داشت.

رولپلاک روکار
این نوع از رولپلاک برای مصارف نصب قطعات بر روی سطح مورد کاربرد قرار می گیرد.

به خاطر لبه ای که بر روی رولپلاک است منجر می شود که همه رولپلاک به درون سطح نرود و سر رولپلاک با گیر کردن بر روی لبه سطح، کمک کند تا با بستن پیچ بدون آن که در درون سطح بچرخد، باز گردد و قطعه را نگه دارد.

رولپلاک پروانه ای
از این نوع رولپلاک کمک فراوانی برای نصب قطعاتی ممی شود که سطح پشت کار خالی است و از رابیتس استفاده شده است. بعد از قرار گرفتن در درون سطح به شکل شاخه ای باز می گردد و لبه های رولپلاک به بخش های مختلف گیر می کند. از این نوع رولپلاک در تثبیت سنگ نما در بعضی از موارد استفاده می شود.

رولپلاک فیشر
از این نوع رولپلاک در تثبیت سنگ گاهی استفاده می شود. براساس گزارش های دریافتی رولپلاک فیشر ابتدا در آلمان تولید و سپس مشابه آن در ایران تولید گردید. جنس رولپلاک فیشر از نوعی پلاستیک مرغوب می باشد. وظیفه این رولپلاک نصب قطعه بر روی سطح بدون هیچ ملاتی خواهد بود.این نوع رولپلاک با جمع شدن درپشت سطح به خود سطح گیر کرده و قطعه را به آسانی مهار می کند.

 

سایز پیچ مصرفی برای نمای سنگ ساختمان چیست؟

سوال بسیاری از افراد اندازه پیچ مصرفی برای سنگ نمای ساختمان خواهد بود. که البته بنابر تجربیاتی که انواع شرکت های معتبر خدمات نما در خصوص موضوع پیچ و رولپلاک کسب کردند این اندازه حدود 5الی 6 سانت خواهد بود.
جنس این پیچ ها سفید یا نقره ای رنگ است. قیمت این رنگ از پیچ بسیار بالاتر از طلایی خواهد بود.

اگر از پیچ 5الی 6 سانتی استفاده می شود فقط به علت استاندارد بودن آنهاست.
اگر پیچ داخل سیمان گیر کند استحکام بیشتری پیدا خواهد کرد. اگر پیچی بلند باشد به علت آسان رد شدن از داخل سیمان لق خواهد شد.

همه شرکت های معتبر خدمات نما در هر زمینه ای از جمله پیچ و رولپلاک خدمات خود را ضمانت می کنند.

پیچ کردن نما در کرج
پیچ کردن نما در کرج

خرید سنگ نما به عهده کیست؟

امابرای خرید سنگ برای نمای ساختمانی از طریق شرکت های معتبر خدمات نما کمک گرفته می شود به این شکل که اگر نیازی به خرید سنگ و یا ابزاری باشد این شرکت ها دارای اکیپ و ماشین کار هستند اما برای دریافت هزینه به مشتری فاکتور خواهند داد.

 

چه زمان عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما باید انجام گردد؟

درپاسخ به این سوال که چه زمان برای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما باید اقدام کنیم، در اصل اگر کوچکترین ریزش از نمای ساختمان مشاهده کردید، وقت آن رسیده ،که برای سفت و محکم کاری و ثبات سنگ های نمای ساختمان اقدام کنید.
این کار باید با دقت و تخصص لازم صورت گیرد. زیرا کوچکترین اشتباهی در این عملیات فاجعه ای مرگبار را رقم خواهد زد.
با ذکر مثالی بیشتر توضیح خواهیم داد: شما به عنوان رهگذری از یک خیابان در حال عبور هستید ،ناگهان سنگ های ریز یا درشتی را خواهید دید که از ارتفاع یک ساختمان در حال پرتاب به پایین هستند.
زمین پر از تکه سنگ هایی شده که از ساختمان به پایین ریزش کرده است. این پرتاب ها می تواند برای خیلی از افراد پایین ساختمان ،همسایگان مجاور، ماشین ها خطرناک باشد تا جایی که سقوط سنگ ها را باید نشانه ای از وقوع یک خطر بزرگ مانند ریزش کل ساختمان و آوار و خرابی صد درصد دانست.
حال زمان آن رسیده که کوشا باشید و از شرکت های ساختمانی برای حل مشکل کمک بخواهید. این شرکتها در همه شهرهای ایران دایر هستند و مسئول برطرف کردن مشکل به کمک تجهیزات ،ابزار، نیروی متخصص در زمینه پیچ و رولپلاک می باشند.
البته امروزه، کلیه کارها و خدمات ساختمانی با طناب و بدون داربست خواهد بود. زیرا سرعت انجام کار در استفاده از طناب، بسیار بیشتر از داربست می باشد.

خصوصیات مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب بدون داربست

مجری پیچ رولپلاک نما  باید متخصصی باشد که تجربه زیادی در انجام کار داشته باشد. همچنین از لوازم و متریال مناسب در جهت اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده بکند.

شرکت انجام دهنده پیچ و رولپلاک نما باید دارای بیمه و لوازم ایمن جهت کار در ارتفاع باشد تا خیال صاحب ملک راحت باشد.

اجرا کننده پیچ سنگ نمای ساختمان باید از مصالح مناسب جهت محکم سازی سنگ نما استفاده کند.

از پیچ گالوانیزه و رولپلاک پلاستیکی مرغوب و مته و دریل مناسب سنگ شما استفاد کند تا مشکلی برای سنگ نما پیش نیاید.

پیچ و رولپلاک سنگ نما کرج
پیچ و رولپلاک سنگ نما کرج
پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان  در کرج

پیچ و رولپلاک سنگ نما بر حسب دانه ای و کنترات{چکی}  گفته میشود.

برای مثال نماهای با عرض 10 متر و در 5 طبقه هزینه ای بالغ به 4 تا 6 میلیون دارند که با تماس هزینه دقیق اعلام میگردد. نماهایی که عرض زیر 8 متر دارند از 3 میلیون تا 4500 هزینه دارند که بازهم باید برای دقیق بودنش تماس بگیرید.

به دلیل متفاوت بودن نماها هزینه های پیچ کردن سنگ نما متفاوت میباشد.

 

مثلا نماهای رومی کار بیشتری نسبت به نماهای ساده دارد و نماهای سمیرم یا نیریز هم بسیار مشکل و با هزینه های بالاتری همراه است.

جمع بندی
امروزه برای انجام خدمات کار در ارتفاعات ساختمانی، از طناب استفاده می شود، زیرا سرعت انجام کارها به کمک طناب، بیشتر از داربست خواهد بود. درضمن استفاده از طناب برای صاحبان ساختمانی ،هزینه کمتر و سرعت و کیفیت بالاتری خواهد داشت.

درقدیم همه کارهای ساختمانی با داربست انجام میشد.

بعدها فهمیدند که برای دسترسی به نقاط دورتر ساختمانی، باید طناب باشد، زیرا به کمک طناب حتی بسیاری از بخش هایی که کارگر عادی از بالارفتن آن ها عاجز است بسیار آسان خواهد شد.

البته شرکت های نما ساختمانی نیروهای متخصص و آموزش دیده در راستای خدمات مختلف ساختمانی، از جمله پیچ و رولپلاک نما را تربیت می کنند تا صاحبان ساختمانی با خیال راحت برای انجام خدمات نما ساختمانی خود این نیروها را از این شرکتها درخواست نمایند.

حرفه پیچ و رولپلاک نما، کاملا تخصصی است و از عهده هر فرد عادی برنخواهد آمد. تنها افرادی که شهامت بالا رفتن از ارتفاعات و آموزش های لازم در این باره دیده اند از عهده آن برخواهند آمد.

Call Now Button09334347698